צבי המאירי רואה חשבון

חשבונאות בגובה העיניים

*שם:  
*טלפון:  
אימייל:  
*הערה:  


 • שאלות נפוצות

  • היי צביקה הדיון בנושא בארטר בפורום הכללי היה כה פורה ומעניין. והנה עוד שאלה: אם אינני טועה אמרת שיש עסקים שיש להם חובת ניהול יומן הזמנות. מי אלו העסקים הללו? האם מטפלים מחוייבים לנהל יומן פגישות? מה זה כולל? ולמה? תודה רבה מיכל

   בס"ד
   שלום מיכל מתנצל על העיכוב במתן התשובה.
   חובת ניהול ספר הזמנות לבעלי מקצועות מסוימים, נלמדת מ"הוראות מ"ה (ניהול פנקסי חשבונות)ה' תשל"ו 1976.
   יש לבדוק כל עסק לגופו על פי השתייכותו להוראות החלות על סוג העיסוק שלו. ומכאן שתשובה ממצה אי אפשר לתת בשלוף,בעלי מקצועות חופשיים ונותני שרותים לדוגמא חייבים לנהל ספר הזמנות(תוספת ד' ותוספת י"א להוראות)אבל לקוח שמקבל שירות על בסיס קבוע(ריטיינר)או שהינו לקוח מזדמן אין צורך לרשום הזמנה בגינו.בקיצור צריך להתיעץ עם רואה החשבון 1. האם יש צורך לנהל ספר הזמנות2.באילו סיטואציות גם אם חייבים בניהול ספר הזמנות אין צורך לרשום הזמנה,לגבי כל תחום עיסוק.לרופאים יש חובה לנהל יומן רופא ולנהל גם רישום מוקדם של מתרפאים.שהכלול בהם מופיע בתוספת ו' להוראות.רופא בתוספת זו לרבות:פסיכולוג,פיסיוטרפיסט,וטרינר,רופא שיניים ומרפא שיניים.
   לגבי מרפאים ברפואה משלימה,ארחיב אי"ה בשבוע הבא.
   להשתמע
   צביקה
  • צביקה היקר, עוד שאלה חשובה. 1. איך מחשבים/נקבעים את דמי הביטוח הלאומי? 2. האם אפשר להחליט באופן עצמאי כמה לדווח (כך שאזכה לקיצבה גבוהה יותר בעת הצורך)? 3. האם הביטוח הלאומי עושה החזרים (בדומה לרשויות המס) במידה ובעל העסק שילם מקדמה חודשית גבוהה מדי? תודה רבה מראש על תשובותיך מיכל

   בס"ד
   מיכל שלום ושבוע מבורך!
   1.דמי ביטוח לאומי נקבעים כשעור מהרווח.עד הכנסה של 5,297 השעור הוא :9.82%.מ5,297 עד 42,435 ש"ח השעור הוא:16.23%(הנתונים מיוחסים לרווח חודשי).
   2.בפתיחת התיק העצמאי בביטוח לאומי(למי שלא בחר להיות עצמאי שאינו עונה על ההגדרה-על כך בפעם אחרת),נקבעת הדרישה לתשלום לפי הצהרת בעל העסק על צפי רווחיו.
   ניתן לבקש שינוי גובה המקדמות(גם העלאה וגם הפחתה),לפי השינויים בהכנסות לאורך השנה.
   נקודה חשובה לידעה:בקרות ארוע ביטוח כדוגמת נכות מעבודה או נכות כללית,ההכנסה שבגינה שולמו דמי הביטוח
   בעת קרות הארוע מהווה גימלא חוסמת-לטוב ולרע.דהיינו:קיצבת הנכות תשולם על פי ההכנסה הזו בין אם היא גבוהה מההכנסה בפועל ובין אם היא נמוכה ממנה.מכאן שכדאי לשלם ביטוח לאומי הקרוב ככל שניתן לנידרש על פי הכנסתנו בפועל.
   3.ביטוח לאומי מקבל את נתוני השומה(גובה ההכנסות לסוגיהן)מתוך הדיווח בדוח השנתי שהעצמאי מגיש למס הכנסה.
   נערך חישוב ועל פיו נדרשת תוספת תשלום או מוחזר תשלום ששולם ביתר.
   חשוב להעביר את המכתב שבו החישוב לרואה החשבון לצורך בדיקתו.
   המשך שבוע נפלא.
   צביקה המאירי
BizMakeBiz פותח ע"י